نکات کاربردی برنامه ریزی _ یک برنامه ریزی کاربردی و اصولی چگونه است؟

برنامه ریزی کاربردی ندارم نمی دونم کدومو اول بخونم؟ الان بخونم یا فردا؟ چند تا تست بزنم؟ چه زمانی آموزشی بزنم چه زمانی زماندار؟ تو روز چه دروسی بخونم؟ آخر هفته که شد چه درس هایی رو باید تموم کرده باشم؟

این ها سوالاتی هستند که در دوران تحصیلی شامل نکات برنامه ریزی میشه و سوال بسیاری از داوطبان کنکور و دانش اموزان حتی دانشجویان می باشد و یک مشغله فکری بزرگ شده است.

که در این مقاله سعی ما بر این است که درباره نکات کاربردی برنامه ریزی روزانه و هفتگی چند نکته کلی را خدمت داوطلبان مسیر برتری عزیز ارائه بدیم ، چون شما لایق بهترین ها هستید.خب بریم که شروع کنیم (:

برنامه ریزی کاربردی
چراغ رسیدن به هدف برنامه ریزیه

نگاهی به نکات کاربردی برنامه ریزی کنیم

🔸 روز جمعه آغازی نو یکی از نکات کاربردی برنامه ریزی !!

بهترین روز برای برنامه ریزی هر داوطلب روز جمعه است که با دید باز برای هفته ای که میخواد شروع کنه با توجه به عملکردی که در طول هفته قبل داشته است برنامه ریزی کند شما در جمعه برنامه ریزی کنید دقیقا همون شروع از شنبه خودمونه ((:

مطمئن باشید که با داشتن برنامه و رعایت نکات کاربردی برنامه ریزی در مسیر خوب و اصلی کنکور قدم برمیدارید و بدانید که هیچ چیزی مثل نداشتن الگو و برنامه ریزی برای مطالعه ی داوطلب مضر نخواهد بود.

خیلی از داوطلبان انگیزه و شوق زیاد برای مطالعه دارند اما نداشتن برنامه آن ها را از ادامه مسیر مطالعاتی دلسرد می کند. بهتر است که برنامه هفتگی مدرسه جلویتان باشد و بدانید که استاد مربوطه هر درس قصد تدریس چه دروسی را در طول هفته دارد.

همچنین باید برنامه آزمون آزمایشی که در آن شرکت کرده اید نیز واقف باشید و در برنامه ریزی خود آنرا نیز مورد توجه قرار دهید این نکته رو بگم که نداشتن برنامه فقط سد راه نیستبلکه داشتن یک برنامه ریزی نادرست و برنامه ریزی شده توسط افراد ناشی نیز شمارو از مسیر صحیح رتبه برتر ها جدا میکند.

یه نکته کلی:

بچه ها اینو بدونید برنامه ریزی یک امر کاملا تخصصیه و بازم تاکید میکنم برنامه ریزی های اماده یا پکیج های چند ماهه و در کل بگم برنامه ریزی هایی که کپی میشه و به همه ارسال میشه یا فروخته میشه ): نه تنها به شما کمک نمکینه فقط سر شما را گرم میکند ،و از مسیر درست رتبه برتر شدن جدات میکنه مراقب باشید!

شما باید تعداد تست هایی که قصد دارید از کتاب کمک آموزشی خود بزنید را نیز مشخص کنید و جزو نکات کابردی برنامه ریزی به حساب بیارید.

باید بدانید که در چه روزی از هفته قرار گرفته که چند درس را به صورت مجموعه از خودمون آزمون زمان دار بگیریم تا امادگی کامل برای شرکت در آزمون آزمایشی داشته باشیم.

زمان در برنامه ریزی
مدیریت زمان

🔸 درس همان روز را همان روز مطالعه کنید!

این نکات کاربردی برنامه ریزی شاید خیلی ساده به نظر برسند (که البته در سایت خوبمون همه چیو براتون باز میکنم از ساده تا پیشرفته) اما می توان به سادگی مسیر برتر کنکور را برای شما هموارتر کند.

برنامه تدریس مطالب مدرسه در اکثر موارد مطابق با برنامه مطالعاتی آزمون آزمایشی است پس چه بهتر مطلبی که استاد در هر روز برایتان تدریس می کند را بلافاصله در منزل موردبررسی قرار دهید. (کلا شاید روزی نیم ساعتم نشه ولی حتما این کار را انجام بدهید بعد یک هفته تاثیراتشو خواهید دید)

تست در قالب آموزشی و زماندار زیر نظر متخصص راهتون یعنی مشاورتون برای تثبیت هر چه بیشتر مطالب و آشنایی با سوالاتی که امکان طرح شدن از آن درس دارد را بزنید و امر خلاصه برداری از آن را نیز آنجام دهید.

🔸 تست زنی در نکات کاربردی برنامه ریزی روزانه

مشخص کنید با توجه به دروسی که قرار بر تدریس و یادگیری آن ها وجود دارد و کلیت آن درس که آیا درسی محاسباتی مثل ریاضی و فیریک است یا درسی حفظی مثل دین و زندگی و ادبیات به چه مقدار تست آموزشی برای آمادگی در آن درس نیاز دارید.

توجه داشته باشید که هر چه بیشتر به تست زنی بپردازید مهارت شما در مواجه باتست های متفاوت از دروس مختلف افزایش پیدا می کند و به تبع نتایج بسیار درخشانی در طول مدت کسب خواهید کرد.

بعضی از روز ها را مشخص کنید که در صورتی که به تمامی مطالب آموزشی دروس تسلط پیدا کردید برای افزایش سرعت العمل و قدرت تست زنی چند درس را به صورت مجموعه ای از خود آزمون زمان دار بگیرید.

ادامه و مهم ترین نکات کاربردی برنامه ریزی تحصیلی… 

🔸 دروسی که پای ثابت برنامه ریزی کاربردی هستند

مشخص کنید که برنامه مطالعاتی ثابت هر شب شما چه دروسی هستند مثلا به داوطلبان تجربی توصیه داریم شبی ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به مرور جداگانه مباحث گیاهی یا جانوری زیست شناسی اختصاص دهند (رفقای مسیر برتری عزیز این تایم جدا از زمان خوندن اصلی خود زیست گفته شده).

ما در برنامه ریزی های شخصی مسیر برتر سعی داریم تا داوطلبانی که در مباحثی خاصی از بعضی دروس مثل عربی احساس ضعف می کنند و نیاز به تقویت دارند را هر شب مثلا ۱۲ تا تست را باید واجبا بررسی کنند.

یا هر شب هنگام استراحت به مطالعه اشعار شاعران نامی برای آمادگی هر چه بیشتر در مبحث قرابت معنایی بپردازید ، این باکس های مطالعاتی ممکنه تایم های کوچیکی باشه به چشم شما (: ولی در بلند مدت کولاک خواهد کرد ، این نکاتی است که ما باهاش رتبه برتر تحویل میدیم…

برنامه ریزی اصولی
قدم به قدم با برنامه ریزی کاربردی

🔸 دفتر برنامه ریزی

هر مقدار ساعتی که برای دروس مختلف در طول روز مطالعه می کنید را در دفتری جداگانـــه مخصوص این کار ثبت کنید(ما در مسیر برتر برای بچه های پشتیبان هایی قرار دادیم تا هرشب دانش اموزان گزارش کار خود را ارسال کنند) این ساعات توسط ما کنترل میشه هرشب!!

 این کار باعث میشه شما یک دقیقه رو از دست ندید و همچنین همواره در مسیربرتر رتبه های برتر  قرار خواهید بود  گرفت خب داشتیم دفتر برنامه ریزی را توصیح میدادیم، در انتهای هر هفته با توجه به ساعاتی که مطالعه کردید و همچنین ثبت کردن نتایجی که در آزمون آزمایشی خود کسب کرده اید ،

برنامه ای جدیدی برای خود طراحی کنید و توجه ویژه را بر رو دروسی که نقطه ضعفتان هستند بگذارید (با مشورت مشاورتون) در کنار ثبت ساعات مطالعاتی خود حتما تعداد تستی که کار کرده اید را نیز ثبت کنید تا اخر هر هفته بدونید دقیقا چقدر خوندید و امار ارقام دقیقی در دست داشته باشید.

🔸 زمان جبرانی یکی از نکات کاربردی برنامه ریزی

در انتهای هر شب زمانی را به دروسی اختصاص دهید که در برنامه ریزی کاربردی شما نیـــز وجود داشته ولی به دلایل مختلف موفق به مطالعه این درس نشده اید این زمان می تواند استرس شما را در هنگام پیش آمدن مشکل خاصی که باعث وقفــه در مطالعه شما شود از بین میبرد.

🔸 به وقت های استراحت و تغذیه در برنامه ریزی خود اهمیت بدید

در برنامه روزانه ای که برای خود در نظر می گیرید حتما زمان هایی را که به استراحت و تغذیه اختصاص می دهید را ذکر کنید.بهتر است بین هر ۱٫۳۰ تا ۲ ساعت مطالعه ۱۵ دقیقه به استراحت بپردازید تا با انرژی مضاعف مطالعه درس جدید را شروع کنید.

تذکر!! بچه ها این ساعات باید توسط یک مشاور آنالیز بشه و برای هر فرد متغییر خواهد بود  به خاطر همینه که تاکید میکنیم از برنامه های کپی پیست و پکیج چند ماهه ها استفاده نکنید برنامه ریزی کاربردی هر شخص باید مخصوص خودش باشد ، تا به نتیجه عالی برسه…

🔸 استراتژی مطالعه در برنامه ریزی روزانه

دانستن این امر که چه دروسی باید بعد چه درسی مطالعه شود بسیار مهم است و اینکه بدانید چند درس را در روز مطالعه کنید ( باز هم آنالیز توسط مشاور) ناراحت نباش (: ما تمام این انالیزها و مشاوران برتر را برای شما فراهم کردیم.

اصولا توصیه می شود که دروسی مثل ریاضی و فیزیک که جزو دروس محاسباتی و میتواننــد استدلالی هستند پشت سر هم مطالعه نشوند (مگر با دستور و تجویز مشاورتون) .

بین مطالعه این دروس به درس های حفظی و مطالعاتی مثل دین و زندگی یا ادبیات بپردازید البته که زمانی که برای این دروس در نظر می گیرید به طبع کم تر از دروس محاسباتی است.

توصیه می شود که داوطلبان ۳۰% دروس عمومی ، ۷۰% دروس اختصاصی را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهند تا برنامه متنوعی برای مطالعه دروس داشته باشند.

رفقا در این مقاله من مقدماتی از برنامه ریزی رو گفتم نگران چیزی نباشید قدم به قدم کنارتون هستیم و همه چیز رو کاملا رایگان براتون اموزش میدیم تا رتبه های برتر قشنگ بهتون هدیه بدیم.

برنامه ریزی
چیکار باید انجام بدم بالاخره؟؟

چاره ما که وقت برنامه ریزی کاربردی نداریم چیه استاد؟  ):

ما در مسیر برتر قراره راه و روش رتبه های برتر را به شما آموزش بدیم، شما میتونید با دریافت برنامه ریزی روزانه و هفتگی مختص خودتون یعنی کاملا شخصی سازی شده موفقیت خودتون را تضمین کنید و زیر ذره بین حرکت کنید.
(دریافت وقت مشاوره ۰۹۱۹۸۲۸۷۲۰۸)

درکل بچه ها این کار ها یکم تخصصیه و وقت گیر زمان کنکور یا امتحانات زمان آزمون وخطا نیست، که بگید انجام میدیم نشد یک راه دیگه و شما بعد از چند بار شکست خوردن خسته میشید.

تیم مسیر برتر تشکیل شده از روانشاناس ها رتبه های برتر و اساتیدی هستن که میتونن این مسیر برتر را برای شما اسون کنند و شما هم جزو رتبه های برتر هر سال ما باشید ، راهی که قبل از شما همه باهاش موفق شدن و نیازی به ازمون و خطا نیست.

آکادمی آموزشی مسیر برتر
دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *