تمدید انتخاب رشته مجازی کنکور۹۸| انتشار جدید ترین رشته ها، اصلاحیه ها

تمدید انتخاب رشته مجازی کنکور۹۸

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته مجازی در کنکور سراسری ۹۸ تا روز شنبه ۲۶ مرداد خبر داد.

تمدید انتخاب رشته کنکور98

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با مرکز خبری بیان کرد: نتیجه اولیه آزمون سراسری کنکور سال ۹۸ روز سه شنبه ۱۵ مرداد ۹۸ به صورت کارنامه، روی پایگاه اطلاع‌ رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی “پذیرش با آزمون” یعنی طبق رتبه و درصد شدند، لازم است برای انتخاب رشته ی کنکور خود، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ را از سایت رسمی سنجش دریافت کرده و مطالعه کنند سپس مراحل انتخاب رشته را انجام دهند.

ایشون سپس بیان کرد در مورد تمدید انتخاب رشته مجازی کنکور۹۸:

مهلت انتخاب رشته مجازی کنکور سراسری۹۸ تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۶ مرداد ماه تمدید شد و اطلاعیه اصلاحات جدید همچنین رشته‌ها نیز امروز بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد که:دفترچه انتخاب رشته‌های تحصیلی(همون دفترچه شماره ۲) هر یک از گروه‌های آزمایشی (شامل رشته‌های پذیرش صرفا آزمون) نیز از روز پنجشنبه ۱۷ مرداد ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شد.

هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان‌های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی خود را از طریق سایت سازمان سنجش دریافت کنند و انتخاب های خود را ثبت کنند.

مشاورعالی سنجش برای تمدید انتخاب رشته کنکور۹۸ تاکید کرد:

داوطلبان کنکور سراسری پیش از وارد کردن کد ها ابتدا در یک پیش نویس یادداشت کنند و پس از اطمینان از صحت کدها و رشته ها آن را تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۶ مردادماه، براساس دستور العمل نحوه انتخاب رشته که بر روی سایت سازمان سنجش درج شده است، با وارد کردن کد کاربردی، کد رهیگری، کد کارنامه و یا شماره پیگیری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

توکلی در مورد تمدید انتخاب رشته کنکور بیان کرد که:

داوطلبان پس از تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی کنکور سراسری۹۸ یک شماره ۱۵ رقمی به عنوان رسید دریافت می‌کند که لازم است آن را نزد خود نگهداری کنند که بعدا برای اعلام رشته ها مورد نیاز شما می باشد.

وی اضافه کرد:

انتخاب رشته‌های بدون آزمون (پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی) نیز از ۱۷ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا ۲۸ شهریور ۹۸ ادامه دارد. برخی از دانش آموزان که تاکنون نمرات خود را دریافت نکرده بودند نیز اکنون می‌توانند در فرآیند انتخاب رشته شرکت کنند.همچنین امکان انتخاب ۱۰۰ کد رشته و محل در رشته‌های بدون آزمون که قبلا در مسیربرتر صحبت کرده بودیم وجود دارد.

مشاور عالی برای تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور۹۸ اضافه کرد:

تا ساعت ۱۲ امروز بیش از ۳۳% از داوطلبان مجاز نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کردند و انتخاب رشته خود را ثبت کردند.

 

به امید موفقیت تک تک بچه ها مخصوصا مسیربرتری های عزیز♥

آکادمی آموزشی مسیر برتر
دیدگاه کاربران
  • پروین 1 سپتامبر 2019

    عالی بود مرسی از سایت خوبتوند

    • مسیر برتر 2 سپتامبر 2019

      خواهش میکنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *