چگونه مطالعه عمیق تری داشته باشیم؟

چگونه یک مطالعه عمیق تری برای خود دست و پا کنیم؟

لذا برای داشتن یک مطالعه هدفمند و هدفمند نیاز به داشتن علم اگاهی خیلی زیادی می باشد که ما قصد دایم در این مقاله به طور خیلی خلاصه مطالعه عمیق تری را برای شما شرح دهیم.

مطالعه عمیق تر
مطالعه عمیق تر

شیوه ی مناسب مطالعه عمیق تری:

این‌ که هر کس بداند چگونه مطالعه عمیق داشته باشد و بازدهی کافی داشته باشد، مهم است بازم بر میگرده به یک برنامه ریزی بدرد بخور توسط یک مشاور حرفه ای که بتونه مطالعه شما را بهبود ببخشه ، همچنین

تبدیلش کنه به یک مطالعه عمیق، درواقع برخی دانش‌ آموزان نه به دلیل عدم هوش و استعداد کافی بلکه به دلیل عدم انتخاب شیوه‌ی مناسب برای مطالعه‌ دچار مشکلات می‌شوند که همین سبب نداشتن مطالعه عمیق خواهد بود.

در ادامه به چند نکته‌ی مهم و کارآمد برای مطالعه عمیق تر ذکر میکنیم!

🔴 پیش‌خوانی درس‌ها قبل از تدریس معلـم باعث یادگیری عمیق و دقیق مطالب و مفاهیم در کلاس درس می‌شود درس هر روز را در همان روز مطالعه کنید؛ زیرا هم مدت‌ زمان کمتری لازم دارد و هم یادگیری سریع‌تر آسان‌تر و عمیق‌تر خواهد بود.

🔴 برنامه‌ریزی و مطالعه‌ی منظم فراموش نشود. برای این کار داشتن دفتر برنامه‌ ریزی توصیه می‌شود ، توصیه میشه این دفترتون کاملا تمیز باشه که از راه رفتن در مسیر خود لذت ببرید (:

🔴از کلمات کلیدی و مهم استفاده کنید. سعی کنید مفهوم جمله را دریافت کنید نه اینکه عیناً آن را حفظ کنید؛ زیرا در صورت عدم درک مفهوم، مطالب به‌ مرورزمان فراموش می‌شوند و باعث عدم یک مطالعه عمیق تر روی دروس خواهد بود.

🔴خلاصه‌نویسی از اصولی‌ترین و دقیق‌ترین روش‌های ‌علمی هر مطالعه عمیق است.سعی کنید هنگام مطالعه یادداشت‌ برداری کنید؛ زیرا فقط از این طریق می‌توان مطالب را برای چندین بار مرور کرده و یک مطالعه عمیق داشته باشید.

راه ارتباطی با ما:

بچه ها اینستاگرام ما کلی چیز های خفن داریم حتما به ادرس MasirBartar.ir برید و مارو
فالو کنید ، کانال تلگراممون هم به ادرس @MasirbartarTel پره جزوه نکات کنکوری
وویس های انگیزشی و برنامه ریزی و کلی چیز های دیگه که میتونی رایگان حالشو ببری (:

نظرات پیشنهادات خودتون را برای ما کامنت کنید.

آکادمی آموزشی مسیر برتر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *