مسیر موفقیت و هدف – برگی از دفتر موفقیت

نیم نگاهی به مسیر موفقیت و هدف خواهیم کرد در این نوشته و سعی خواهیم کرد شما با مسیر کلی موفقیت اشنا کنیم. موفقیت همان تفکرات و عملکرد های مثبت خواهد بود که شما رو به رسیدن اهدافتون همراهی خواهد کرد.

مسیر موفقیت و هدف
مسیر موفقیت و هدف

مسیر موفقیت و هدف چیست؟

بزارید با یک سوال مسیرموفقیت را شروع کنیم.

مهم ترین سوالی که باید از خودتان بپرسید این نیست که “من چه چیزهایی به دست آورده ام؟ و اینکه باید از خودتان بپرسید “من چه کسی شده ام؟

یا قراره چی بشم؟! فردی که می شوید قطعا روی چیزهایی که به دست می آورید تاثیر میگذارد . پس اینگونه فکر کنید که :

بیشتر چیز هایی که امروز دارین توسط شخصیتی که امروز از خودتون ساختید جذب کرده اید یا مسیر موفقیت و هدف بوده است . پیشرفت شخصی یک مبارزه و چالش بزرگ است و بدون چالش هم هیچ برنده ای وجود نخواهد داشت

اینو یادتون باشه پس زندگی چالشی است برای پیشرفت خودمان و مهارت های خودمان تا ببینم چه چیزهایی را می توانیم به شکل ارزش در دنیا و مسیر موفقیت خلق کنیم.

به گزارش یک منبع پزشکی برای مسیر موفقیت

برای این که بیشتر از چیزی که دارید به دست بیاورید باید بیشتر از چیزی که هستید باشید (مسیر برتری ها یعنی اینکه بگید من باید سال دیگه اینجا باشم خلااااص)

جذب شخصیت در مسیر موفقیت

همه می دانیم چیزی که می شویم مهم تر از چیزی است که به دست می آوریم .” فردی که می شوید قطعا روی چیزهایی که به دست می آورید تاثیر می گذارد و برای شما نقش دارد ولی باز سوال ذهن من اینه مسیر موفقیت و هدف کجاست . پس اینگونه فکر کنید که:

بیشتر چیزهایی که امروز دارید توسط همان شخصیتی که امروز هستید جذب کرده اید. پیشرفت شخصی یک مبارزه چالش بزرگ زندگی است و بدون چالش هم هیچ برنده ای وجود نخواهد داشت زندگی چالشی است.

برای پیشرفت خودمان و مهارت و توانایی های خودمان تا ببینم چه چیزهایی را می توانیم به شکل ارزش در دنیا و مسیر موفقیت خلق کنیم.

عادات منفی و کتاب خوانی…

عادت های جدید به آسانی به دست نمی آیند اما می توان آن ها را تقویت کرد .تغییر عادت های خود آسان نیست اما غیرممکن هم نیست موفقیت ۱۰ درصد الهام است و ۹۰ درصد تلاش.

باید کتاب بخوانید، مهارت های جدید یاد بگیرید، ذهن را تقویت کرده و خودتان را آماده کنید الهام باید به انظباط بینجامد و ایجاد انگیزه کند. باید به قدری انگیزه داشته باشید که در کلاس های موفقیت شرکت کنید، مطالعه کنید و آنقدر چیزی را تکرار کنید تا بخشی از خودتان شود.

این ها همان چالش ها هستند که با رشد دادنشان موقعیت فعلی خودتان را تعیین می کنید از طریق پیشرفت خودتان می توانید به تعریف مسیر موفقیت و هدف زندگیتون برسید.

یک زندگی خوب دارای چهار تا ستونه عزیزانه من: شادی، سلامتی، رشد و هدف همین.

پیروزی در مسیر موفقیت و هدف

پیروی و تقویت این چهار ستون است که شما را هدایت می کند و هر چی دیگه بخواهی دنبال اینا بهت میده شادی شخصی شاید در نگاه اول خودخواهی به نظر برسد اما در یک زندگی موفق بسیار کاربردی و موثر است که شاد باشیم یا چی!.

اگر از زندگی لذت نبرید برای هیچ کسی جذابیت شخصی ندارید و مفید نخواهید بود به خصوص برای کسانی که به شما وابسته هستند پس از زندگی خودتان لذت ببرید و عشق کنید (:

وقتی خوشحال باشید بیشتر خودتان را درگیر کارتان می کنید و با دوستان و کسانی که دوستشان دارید بیشتر در ارتباط خواهید  و ارامش بیشتری برای کارتان و هدفتان خواهید داشت  در غیر این صورت بیشتر درگیر ذهنیت های خود می شوید و احساس غم و رنجش می کنید ( انقدر زندگی رو سخت نگیرید مرحله به مرحله برید جلو!)

سلامتی ذهن موفق

سلامتی ذهنی (یعنی ارامش ) یکی از فاکتورهای اصلی موفقیت است .اگر انرژی بیشتری داشته باشید می توانید به موفقیت های بیشتری نیز برسید سلامتی از راحت ترین فاکتورهاست که می توانید به آن برسید تنها بایک عامل انرژی مثبت

زیرا می دانید که چگونه می توانید تن سالمی داشته باشید غذای سالم بخورید ورزش کنید به اندازه کافی استراحت کنید. اگر سالم باشید می توانید کنترل تمام ابعاد زندگی را دستان خودتون بگیرید مسیر برتری های عزیز زندگی زیباست.

اگر روزانه فرصت یاد گرفتن یک چیز جدید، پیشرفت یک مهارت ، یادگیری یک موسیقی ، پیشرفت در جهت هدف و درک بهتر از خود را از دست بدهید در واقع زندگی خود را به خطر انداخته اید و شما در واقع به سمت بی هدفی خواهید رفت .

گذر زمان

روزها هفته ها ماه ها و سال ها همینطور می گذرند  و در تعجب می مانید که چگونه عمرتان گذشته است و سنتان بالاتر میرود و کلی ارزو در افکار….این سبک زندگی موفقیت آمیز نیست پس تغییرش بده.

هدف شما مثل نوری در انتهای تونل است نوری که باعث می شود آنقدر ادامه دهید تا به آن برسید اگر هدف را فراموش کنید رسیدن به موفقیت سخت می شود ، هدف اولین قدمه موفقیته همراه یک برنامه ریزی درست و اصولی.

اگر هم به موفقیت برسید و فراموش کنید که چه چیزی باعث شده به آن برسید خیلی زود موفقیت را از دست خواهید داد .

خودتان باشید

یه جمله معروف هست که میگه خودت باش خودت مگه چشه! رفقا یک زمان هایی هستند که دوستان در مسیربرتر مراجعه میکنند و وقتی ما توانایی ها و استعداد های اونارو کشف میکنیم تعجب میکنند که ایا واقعا این منم!!

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یکی از ویژگی های بسیار تاثیرگذار است در مسیر موفقیت و هدف است ، در یک جمله بهت بگم که هیچ کسی توانایی هایی که تو داری اره خوده تو که داری این متنو میخونی نداره پس قدر توانایی هاتو بدون یا اونا را پیدا کن و ازشون به نحو احسنت استفاده کن.

اگر سعی کنیم اعتماد به نفس داشته باشیم شکست می خوریم اگر هم با اعتماد به نفس عمل کنیم باز هم در حال وانمود کردن هستیم , و بی فایده وقتی به کسی می گوییم اعتماد به نفس داشته باش مثل این است که به او بگوییم قد بلندتر باش این کاریه که خودش باید پیداش کنه . اعتماد به نفس خوب است.

اما چگونه باید اعتماد به نفس به دست بیاوریم؟

نباید به اعتماد به نفس به عنوان یک ویژگی ثابت نگاه کنیم بلکه به عنوان یک فرآیند پویا که باید در طول زندگی به دست بیاوریم به دست خدومون پیداش کنیم نگاه کنیم. پس هرگز به چیزی که نیستید وانمود نکنید خوده واقعیت باش رفیق .

می توانید هر روز پیشرفت کنید انسان ها با رشد خودشان به گذر زمان توجه کنند که چی بوده چیشده ! در دوران کودکی پیشرفت را در رشد جسمانی می بینیم.

آن را هر سال با علامت زدن  نشان می دهیم اما در نوجوانی وارد سال جدید که می شویم امیدوار هستیم از نظر وضعیت جسمی و ذهنی خود، روابط، حرفه ای تر زندگی اطرافیانمان در موقعیت بهتری داشته باشیم و تنها چیزی که می خواهیم پیشرفت و موفقیت است.

همین حالا پاشید یه دستی به سر و وضع زندگیتون بکشید ، که کلی نیاز به خونه تکونی داره. بهترین مسیر رو برای پیشرفت خودتون انتخاب کنید که بتونید هم الان و هم در اینده ارامش داشته باشید رفقا. 

به امید موفقیت و حال خوب برای شما بهترین ها (محمد تکبیری)

آکادمی آموزشی مسیر برتر
دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *