نکات کاربردی جلوگیری استرس در کنکور

در این مقاله قصد داریم تعدادی از نکات جلوگیری استرس در کنکور را برای شما شرح دهیم، پس همراه ما باشید…

استرس کنکورتون را رفع کنید
استرس کنکورتون را رفع کنید

🤔 جلوگیری استرس در کنکور چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

  • ورزش کنید

🔸 حتما ١۵ تا ٣٠ دقیقه ورزش کنید ، ورزش و دویدن سبب ترشح هورمون اندروفین در بدن شما شده که این هورمون سبب نشاط و شادابی و کاهش استرس می شود. بنابراین ورزش را حتما در برنامه هفتگی خود قرار بدهید.

علاوه بر این ورزش سبب افزایش تمرکز شما نیز خواهد شد ، به طوری که شمارو از حواس پرتی های هنگام مطالعه نیز رها میکند و نه تنها شمارو خسته نمیکند بلکه به شما انرژی نیز خواهد داد برای مطالعه ی بیشتر.

  • افکار مزاحم رو یادداشت کنید

🔹 لیست نگرانی ها داشته باشید یعنی افکار مزاحم رو یادداشت کنید تا بتونید جلوگیری استرس در کنکور را به چالش بکشید!  در روز زمانی را به فکر کردن در موردافکار مزاحم و پیدا کردن راه حل مناسب اختصاص دهید.

این کار باعث می شود افکار مزاحم که سبب عدم تمرکز و استرس شما می شود از بین بروند یا حداقال پیدا شوند که راه حلی براشون پیدا کنیم ، رفقای مسیربرتری عزیز زمان کنکور زمان احساسی برخورد کردن نیست.

  • برای خود تایم تفکر بزارید!!

🔸 هر روز زمانی را به فکر کردن در مورد روز آزمون سراسری اختصاص دهید که در آن روز در بهترین وضعیت خود قرار دارید ، همچنین نتیجه و رشته ی که دوست دارید را تصور کنید که بهش رسیدید و کلی حال خوب (:

🔹 درصورتی که این موارد نیز سبب آرامش شما نشد، پیشنهاد می شود با مسیربرتر یک جلسه تماس بگیرید ۰۹۱۹۸۲۸۷۲۰۸ تا کلی انرژی و راه حل مناسب به شما هدیه دهیم♥.

استرس در کنکور

نتیجه ی کلی جلوگیری استرس کنکور چیه؟

⛔️ برای کنترل شرایط روحی خود ورزش روزانه را حتما انجام دهید ، به این نکته توجه داشته باشید که در آزمون سراسری علاوه بر معلومات به مهارت نیاز دارید تا بتوانید نتیجه دلخواه خود را کسب کنید و این هدف تنها با درس خوندن زیاد انجام نمیشه.

با رعایت کردن و جلوگیری از موانع مثل:

همین استرس کنکور ، یا نکاتی مثل کند خوانی یا کنترل روی خواب خود و بسیاری از نکات دیگری که قدم به قدم در سایت بررسی خواهیم کرد را را درنظر بگیرید و روی تک تک اون ها تمرکز کافی داشته باشید و آن ها را تقویت یا اصلاح کنید.

تا بتوانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید، دانش اموزان عزیز مسیربرتری اینو یادتون نره شماها باید در یک مسیر کاملا برتر هم قدم رتبه های برتر بهترین باشید ، و در مسیر کنکور جلو برید تا بتوانید موفقیت خود را تضمین کرده باشید.

آکادمی آموزشی مسیر برتر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *