برنامه ریزی برای تابستان دوازدهم

توی این مقاله قصد داریم کلا روند برنامه ریزی در تابستان را برای شما شرح دهیم که کلا به چه چیزایی نیاز داریم ، و بتونیم در سایت مسیربرتر شما رو با نحوه برنامه ریزی ۰ تا ۱۰۰ اشنا کنیم پس تا اخر این مقاله همراه با ما باشید.🤓

برنامه ریزی تابستان کنکور

نحوه مطالعه و برنامه ریزی در تابستان رتبه های برتر کنکور

روش برنامه ریزی رتبه برترها در تابستان چطور بوده؟

رتبه سه تجربی کنکور سال ۹۶: از سال سوم دبیرستان، تابستان همان سال سعی کردم شیمی کنکور را جلو ببرم، و شیمی پیش دانشگاهی را هم تابستان سال سوم دبیرستان خواندم.

رتبه ۲ منطقه سه تجربی کنکور سال ۹۶: با برنامه ریزی که خودم تنظیم کردم درسهای دوم و سوم دبیرستان رو خوندم و مطالبی از درسهای اختصاصی پیش یک رو تموم کردم در تابستان.

رتبه ۸ کنکور تجربی سال ۹۶ : از تیر ماه سال گذشته بعد از امتحانات نهایی در تابستان برای برنامه ریزی شروع کردم که میشه گفت مطالعه برای کنکور مرز شروعی ندارد.

رستگار رحمانی ۱ کنکور تجربی سال ۸۸ میگه :

تابستان سال کنکورسرباز بودم و تصمیم گرفتم دوره‌ی اموزشی را زود تمام کنم تا بتوانم مطالعه دروسم رو شروع کنم. در تابستان من زیست شناسی پیش ۱ را یک دور خواندم.

معمولا بیشتر ساعات شب درس میخواندم. تابستان در دوره‌ی سربازی، ۲ ساعت پست داشتم و ۴ ساعت استراحت می‌کردم. در این ۴ ساعت میتوانستم درس بخوانم، نگاه به آینده و انگیزه در تابستان برای کسی که سال بعد کنکور دارد خیلی مؤثر است. 

من در تابستان بیشتر روی تست‌ های اختصاصی تمرکز کرده بودم و کتاب‌های کمک‌ آموزشی برای من در اولویت بود و هیچ کلاس کنکور یا دی وی دی استفاده نمیکردم. 

خب مسیربرتری های عزیز بیاید با یک سوال کارمون رو شروع کنیم!!

برنامه ریزی تابستان کنکور
برنامه ریزی تابستان کنکور

ایا برنامه ریزی برای تابستان دوازدهم لازمه؟
من برای درس خواندن در تابستان باید چه زمانی شروع کنم؟

آمادگی ذهنی برای برنامه ریزی تابستان

بهترین زمان برای مطالعه و برنامه ریزی برای تابستات در سال دوازدهم زمانی است که هوشیاری بیشتری داشته باشید تا بتوانید با تمرکز بیشتری مطالب درسی را مطالعه نمایید. یعنی با یک امادگی کامل از نظر ذهنی اماده این باشید که شروع کنید به کار کردن دروس و تلاش برای اجرایی کردن یک برنامه ریزی عالی و خوب.

زمان بدنی شما برای برنامه ریزی

بچه های عزیز زمان بدنی خودتون رو برای برنامه ریزی بشناسید که یکی از کارهای مشاورین مسیربرتر اینه که تشخیص میدن شما در چه زمانی با چه بازده ای میتونید چه درسی رو مطالعه کنید (نوستراداموس نیستند ((: با انجام ازمایش های علمی متوجه میشند که چی به چیه).

ولی خودتون هم میتونید با توجه به ساعت بیولوژیکی بدن خود تلاش کنید که هر درس را در زمانی که بهترین یادگیری و بارده رو داره مطالعه کنید تا با برنامه ریزی دقیق تری در تابستان برای دوازدهم بتوانید قدم بزرگی برای کنکورتون بردارید.

برنامه ریزی تابستان کنکور دوازدهم
برنامه ریزی تابستان کنکور دوازدهم

زمان روزهای برنامه ریزی در تابستان رو بشناسید

در کل معنی و مفهوم اینه که بیاید روز خودتون رو انالیز کنید که من چه موقع حفظیات خوب میتونم مطالعه کنم و چه زمانی مطال تمرینی برایم بهتر است و میشه گفت یجورایی عین دوز مصرف قرص میمونه که شما باید در طول روز رعایت کنید.

بهتر است مطالب حفظی خودتون را در انتهای روز مطالعه کنید چون که در طول شب تثبیت می شوند و لازمه که این مطالب در ذهن شما عین یک کتابخانه طبقه بندی شود ( مثال های قشنگ مسیربرتر همیشه راه حل رو اسون میکنه 😉).

مطالب تمرینی و فرمولی خودتون رو مثل شیمی یا فیزیک و ما بقی دروس در ابتدای روز به دلیل آمادگی بیشتر مطالعه نمایید که بهترین زمانه برای طبقه بندی خوب مطالب.

رفقای خوبم موارد ذکر شده متغیره و باید به صورت تخصصی باری هر شخص بررسی بشه ولی در حالت کلی میتونه راهنمای خوبی برای شما باشد بعد گلگی نکنید  اقای تکبیری ما اجرا کردیم ولی بازدهی به مانداد. گفتم بازدهی زمانی انجام میشه که این موارد کاملا با بدن و ذهن شما سازگاری زیادی داشته باشه.

زمان اجرای برنامه ریزی رو بشناسید

در صورتیکه عادت دارید و روند مطالعتون جوریه که میتونید دروس تمرینی و حفظی را یکی در میان در برنامه ریزی تابستان دوازدهم خود قرار دهید این کار رو انجام بدهید و مطالعه کنید. بازم میگم این موارد کلیه هر کدومشون باید متناسب با زندگی شخصی هر فرد انالیز و بررسی بشه بعد اجرا بشه.

بنابراین مطالعه خود را متناسب با ساعت بیولوژیکی بدن خود تنظیم کنید و حتما در ساعاتی که هوشیاری شما کامل است به مطالعه بپردازید تا حداکثر تمرکز را در مطالعه داشته باشید تا بتوانید بهترین بازدهی رو بگیرید.

فکر میکنم تا اینجا متوجه شده باشید که کلا باید چیکار کنید ! بازم سوالی هست کامنت کنید تیم مشاوره مسیربرتر بهترین پاسخ را برای شما ارائه میدهند.

تابستان فصل پیشرفت و سبقت گرفتن از رقبای دیگر کنکوری است. که مطالعه دروس در تابستان میتونه امادگی فراوانی برای شما ایجاد کند،اما وقتی پای کنکور و سال دوازدهم برنامه ریزی در تابستان کنکور به میان می آید،این تابستان تبدیل به یک نقطه ی شروع طلایی برای ما میشود.

برنامه ریزی تابستان کنکوردوازدهم
برنامه ریزی تابستان کنکوردوازدهم

برنامه ریزی برای تابستان دوازدهم یا برنامه ریزی کنکور

اگه هنوز شروع نکردید برای تابستون همین الان دست به کار بشید و یک برنامه ریزی از همین امروز استارت کنید. در گوشی بهتون بگم بچه ها برنامه ریزی باید کاملا شخصی سازی شده باشد و با توجه به زندگی شخصی و عادات هر فرد براش برنامه ریزی انجام بشه.

که پیشنهاد مسیربرتر به جای استفاده از برنامه های کپی پیست یکسری از افراد و مجموعه ها باشه بهتون میگه خودتون دست به کار بشید و برنامه ریزی کنید یا از مشاورین خوب استفاده کنید.

چگونه در تابستان سال دوازدهم برنامه ریزی کنیم؟

اول از همه بهتون بگم مسیربرتری های عزیز اگه شما بایک برنامه راهبردی ازمون و یک مشاور خوب پیش برید جای هیچ نگرانی نیست و تا حد قابل قبولی شما میتونید مسیرتون رو طی کنید.

مثلا اگر یک کلاس کنکور یا یک معلم شما قصد جمع بندی یک درس رو دارد و همچنین اگر در یک ازمون شرکت میکنید طبق اون پیش برید و بازم میگم این موارد تا حد قابل قبولی کارتون رو پیش میبره.

نکات مهم در برنامه ریزی برای تابستان کنکور پایه دوازدهم

دوستان عزیز سعی کنید در طول تابستان برنامه ریزی شما طوری باشه که بیشتر زمانتون برای دروسی باشه که به زمان بیشتری نیاز دارد همون دروس تحلیلی و تمرینی خودمون.

اگر در ازمون خاصی شرکت میکنید سعی کنید ۲ روز قبل از ازمون رو صرف دروس حفظی یا عمومی بکنید که زمان کمتری در طول هفته برایشان خرج کردید.

برنامه ریزی تابستان بهترین زمان برای تقویت خودمون

تابستان کنکور بهترین زمان برای جمع بندی دروسی که روند مطالعه اشون خیلی کند پیش میره و بهترین زمان برای تقویت و بهبود نقاط ضعف ما میتونه باشه.

یعنی اگر در درسی شما روند مطالعتون خیلی کند باشه مثلا برای عید کنکور هیچ موقع نمیتونید با بازدهی تابستان درس بخوانید. خب باز سوال پیش میاد که اقای تکبیری این دروس تحلیلی چیه شما هعی میگید🥴

 

دروس حفظی برای برنامه ریزی تابستان

دروس تحلیلی برای برنامه ریزی تابستان

  عربی مخصوصا بخش ترجمه و قواعد

درس فیزیک 

آرایه های ادبی

درس ریاضی در تمامی رشته ها

زبان فارسی

 محاسبات شیمی

قرابت معنایی

زبان انگلیسی مانندکلوز تست،ریدینگ و گرامر

دین و زندگی

زیست شناسی که همیت زیادی برای تجربی داره

آکادمی آموزشی مسیر برتر
دیدگاه کاربران
 • ali 1 آوریل 2020

  خیلی مفید و کامل بود♥

  • Masir Bartar 15 آگوست 2020

   ممنون از شما

 • mahsa 13 آگوست 2019

  در طول روز میتونیم از شیوه ۷۰ / ۳۰ که صحبت کردید استفاده کنید؟ و اینکه استاد یجای مقاله نوشتید تابستان رو تابستن🥺😍 ادم خوشحال میشه انقدر وقت نوشتن میکنید برای ما تشکررررر♥♥♥♥♥♥

  • ادمین پاسخگویی مسیربرتر 13 آگوست 2019

   🌹🙏🏻اصلاح شد ممنون.
   پاسخ سوال شما:
   میتونید استفاده کنید بله ولی در نظر داشته باشید که بیشتر روی دروسی وقت بزارید که نیاز به زمان بیشتری دارند مثل یادگیری فیزیک و ریاضی.

 • الناز مشیری 6500 قلم چی 13 آگوست 2019

  کاش بیشتر مطلب میزاشتید حیفه واقعا ما استفاده میکنیم. مثلا http://masirbartar.ir/how-motivated/ این مقاله رو من خوندم تو سایت مسیربرتر صلا زندگیم تغییر کرد

  • ادمین پاسخگویی مسیربرتر 13 آگوست 2019

   حتما. تشکر از شما🙏🏻

 • عليرضا 13 آگوست 2019

  Cheghadr kamel va awli, ostad ye soal adbiat ro to tabeston bkhonim ya na?

  • ادمین پاسخگویی مسیربرتر 13 آگوست 2019

   در مقالات بعدی مسیربرتر اموزش و نحوه ی مطالعه ی دروس رو قرار میدهیم.🙏🏻

 • سارا نعیمی نژاد 13 آگوست 2019

  واقعا بهترین سایت کنکوری هست که دیدم بدون یک تبلیغ شروع کرده به اموزش کنکور و برنامه ریزی😍😍تشکر از مطالب زیباتون و با کیفیت کنکوریتون😎😰عکسای مطالب عالیههههههه ❤❤❤❤❤ کلی تشکر از سایت خوبه مسیر برتر

  • مسیر برتر 13 آگوست 2019

   🙂🙏🏻 نظر لطف شماست

  • سارا نعیمی نژاد 13 آگوست 2019

   ممنون از شما فقط تشکر میتونم بکنم انقدر وقت میزارید عالیه عالی😍😍😍😍❤❤❤❤

  • ادمین پاسخگویی مسیربرتر 13 آگوست 2019

   🙏🏻

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *