بدون کنکور دانشگاه امکان پذیره؟ (حذف کنکور)

بطحایی برای حذف کنکور و امکان بدون کنکور دانشگاه رفتن گفت:

بدون کنکور دانشگاه امکان پذیره؟
بدون کنکور دانشگاه امکان پذیره؟

با همکاری میان آموزش و پرورش و وزارت علوم سهم قابل توجهی از دانشگاه‌های کشور دیگر نیازی به کنکور ندارند یعنی نیازی به رفتن سر جلسه ی کنکور نیست و دانش اموزان میتونند بدون کنکور دانشگاه بروند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش ، گروه علوم پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه نگاه یک تلویزیون درباره  بودجه ۹۸ آموزش و پرورش و پاسخگویی به انتظارات داوطلبین اظهار نظر کرد:

همه در جریان شرایط اقتصادی و ملاحظات دولت هستند که با توجه به فشارهای دشمنان بودجه باید انقباضی باشد اما با وجود این امر در جامعه، آموزش و پرورش بودجه مناسبی دارد.

حذف کنکور و پایان دادن به اعصاب خوردی های دوران نوجوانی

ایشان درباره حذف کنکور و بدون کنکور دانشگاه رفتن بیان کرد که :

با تلاش های مجدانه همکارانم در وزارت علوم مراحل مقدماتی کاهش نقش کنکور را آغاز کردیمو ۸۵ درصد صندلی های دانشگاه ها {بچه های مسیر برتری این مختص یکسری از رشته ها هست ، برای رشته های تاپ به فکر برنامه ریزی باشید}

نیازی به کنکور ندارند و این یعنی پایان دادن به دلشوره های بچه ها که دوران نوجوانی را زهرشان می‌کنیم امری مناسب است ( مسیربرتری ها بازم میگم این مختص رشته هایی معرفی شده است).

وزیر آموزش و پرورش نیز گفت:

۸۵ درصد رشته ها از طریق سوابق تحصیلی بدون کنکور دانشگاه میرند که برای دانش آموزان امسال امتحانات نهایی پایه دوازدهم و برای سال های قبل امتحانات نهایی نظام قدیم است. (همین الان برو بریم دانشگاه ولی چه رشته ایش مهمه!) .

بطحایی در جهت بدون کنکور دانشگاه رفتن ادامه داد:

بحث های کارشناسی درباره چگونگی اعمال سوابق تحصیلی در روند انتخاب رشته دانشگاهی را در نظر داشته و نظریه های مختلفی داشتیم و یکی از پیشنهادها این است:

که در سه سال دبیرستان در پایه های مختلف دروس نهایی را مشخص کنیم و نتیجه این بررسی ها را به زودی اعلام می‌کنیم که چه چیزی ملاک برای ورود به دانشگاه است.

آکادمی آموزشی مسیر برتر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *