بدون کنکور دانشگاه امکان پذیره؟ (حذف کنکور)

بطحایی برای حذف کنکور و امکان بدون کنکور دانشگاه رفتن گفت:

بدون کنکور دانشگاه امکان پذیره؟
بدون کنکور دانشگاه امکان پذیره؟

با همکاری میان آموزش و پرورش و وزارت علوم سهم قابل توجهی از دانشگاه‌های کشور دیگر نیازی به کنکور ندارند یعنی نیازی به رفتن سر جلسه ی کنکور نیست و دانش اموزان میتونند بدون کنکور دانشگاه بروند.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش ، گروه علوم پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه نگاه یک تلویزیون درباره  بودجه ۹۸ آموزش و پرورش و پاسخگویی به انتظارات داوطلبین اظهار نظر کرد:

همه در جریان شرایط اقتصادی و ملاحظات دولت هستند که با توجه به فشارهای دشمنان بودجه باید انقباضی باشد اما با وجود این امر در جامعه، آموزش و پرورش بودجه مناسبی دارد.

حذف کنکور و پایان دادن به اعصاب خوردی های دوران نوجوانی

ایشان درباره حذف کنکور و بدون کنکور دانشگاه رفتن بیان کرد که :

با تلاش های مجدانه همکارانم در وزارت علوم مراحل مقدماتی کاهش نقش کنکور را آغاز کردیمو ۸۵ درصد صندلی های دانشگاه ها {بچه های مسیر برتری این مختص یکسری از رشته ها هست ، برای رشته های تاپ به فکر برنامه ریزی باشید}

نیازی به کنکور ندارند و این یعنی پایان دادن به دلشوره های بچه ها که دوران نوجوانی را زهرشان می‌کنیم امری مناسب است ( مسیربرتری ها بازم میگم این مختص رشته هایی معرفی شده است).

وزیر آموزش و پرورش نیز گفت:

۸۵ درصد رشته ها از طریق سوابق تحصیلی بدون کنکور دانشگاه میرند که برای دانش آموزان امسال امتحانات نهایی پایه دوازدهم و برای سال های قبل امتحانات نهایی نظام قدیم است. (همین الان برو بریم دانشگاه ولی چه رشته ایش مهمه!) .

بطحایی در جهت بدون کنکور دانشگاه رفتن ادامه داد:

بحث های کارشناسی درباره چگونگی اعمال سوابق تحصیلی در روند انتخاب رشته دانشگاهی را در نظر داشته و نظریه های مختلفی داشتیم و یکی از پیشنهادها این است:

که در سه سال دبیرستان در پایه های مختلف دروس نهایی را مشخص کنیم و نتیجه این بررسی ها را به زودی اعلام می‌کنیم که چه چیزی ملاک برای ورود به دانشگاه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.